Na rynku można wskazać dwa generalne rodzaje ubezpieczeń od tzw. poważnych zachorowań.
Pierwsze ubezpieczenie to opcja, w której ubezpieczyciel wskazuje listę chorób, na które jeżeli zachorujemy, to mamy otrzymać kwotę, na jaką się umówiliśmy. Ubezpieczyciele różnicują swoje oferty np. liczbą chorób, sposobem ich definiowania, czy tym, że w razie zachorowania na jedną chorobę jeden ubezpieczyciel całkowicie zamyka ubezpieczenie, a inny ogranicza jej dalsze funkcjonowania do chorób, na które nie chorowaliśmy do tej pory.
Drugim rodzajem ubezpieczeń od tzw. poważnych zachorowań jest ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel nie wypłaci nam nawet złotówki, ale sfinansuje i zorganizuje nam leczenie w zagranicznych klinikach. Sfinansowaniu podlega zarówno badanie w Polsce, przelot, zakwaterowanie, operacja, opieka lekarzy i pielęgniarek, leki, przylot, a nawet rehabilitacja.
Oprócz tego istnieją również ubezpieczenia utraty przychodu, które będą „wypłacać nam naszą pensję” w czasie leczenia i rehabilitacji.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – wypełnij formularz kontaktowy poniżej.
Czy mogę mieć kilka polis na raz i czy z każdego otrzymam odszkodowanie?
Jeżeli chodzi poważne zachorowania, to można mieć kilka rodzajów ubezpieczeń w tym samym, czy kilku towarzystwach ubezpieczeniowych?
Każde wypłaci odszkodowanie, jeżeli będzie ono należne.
Czy osoba chora może się ubezpieczyć?
Wszystko zależy od rodzaju choroby, jej diagnozy, procesu leczenia. Generalna zasada jest taka, że jeżeli zachorowaliśmy niedawno, to ubezpieczyciele albo odmówią nam ochrony, albo poproszą, aby wrócić za kilka miesięcy/lat wraz z aktualnymi wynikami badań i opiniami lekarzy.
Czy nadciśnienie/cukrzyca eliminuje z możliwości ubezpieczenia się?
Są to choroby cywilizacyjne; ubezpieczyciele dopuszczają takie osoby do ubezpieczenia, nie mniej jednak trzeba przestawić historie choroby i aktualny stan zdrowia. W tym przypadku można liczyć się z delikatną zwyżką składki.
Czy można ubezpieczyć dziecko?
Tak, w niektórych przypadkach nawet od pierwszego dnia od narodzin.
Czy małżonkowie kupujący razem mogą liczyć na zniżkę?
W znanych nam przypadkach nie, ponieważ ubezpieczenia tego typu zawierane są indywidualne i zależą od indywidualnego stanu zdrowia.
Czym różni się ubezpieczenie grupowe od indywidualnego?
Ubezpieczenie grupowe ma niskie sumy ubezpieczenia np. 8000 zł. Nie można tam ubezpieczyć się na wysokie kwoty, które dają prawdziwe poczucie bezpieczeństwa w razie zachorowania. Ponadto, kiedy przestajemy być pracownikiem zakładu pracy, ubezpieczenie przestaje funkcjonować. Może być to sporym problemem, kiedy stan zdrowia nie pozwoli na pójście do nowej pracy lub zawarcie nowego ubezpieczenia.
Powyższe zgody możecie Państwo cofnąć w każdym momencie, bez podania przyczyny. W tym celu prosimy o kontakt z Administratorem wskazanym w klauzuli informacyjnej. Jednocześnie informujemy, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, które miało miejsce przed wycofaniem zgody.